Veronikin teden poezije: Boris A. Novak

V okviru Veronikinega tedna poezije, ki ga letos prvič pripravljamo v sodelovanju s Hišo kulture Celje, bomo organizirali štiri dogodke pred veliki večerom, ki ga imenuje Veronikin večer poezije.

Drugi dogodek bo potekal 22. avgusta ob 18. uri v Kavarni Zvezda Celje, kjer bomo gostili Boriasa A. Novaka. Z njim se bo pogovarjal idejni oče Veronikine nagrade, Jože Volfand.

Zlatnik poezije za življenjski pesniški opus ter ustvarjalno žlahtnjenje slovenskega jezika po izboru Boruta Gombača prejme Boris A. Novak. Literat, teoretik, prevajalec, profesor, akademik in Prešernov nagrajenec za življenjsko delo.

»Jezik ni sredstvo, temveč prostor poezije«, je pred leti zapisal Boris A. Novak, pesnik z bogatim in v vseh pomenih raznolikim in impresivnim opusom. Novak pa ni le največji slovenski mojster pesniških oblik in pretanjen ustvarjalec besednega »zvena, ki pomeni in pomena, ki zveni«, ampak »prostor poezije« z vsako novo pesmijo, bodisi z minimalistično »definicijo« bodisi z ekspresivno razbohotenim epom, širi s tako polnokrvno poetiko, da njeni občudovalci nismo le presunjeni nad močjo njene ekspresivnosti, ampak smo vsakič znova nevsiljivo, a zavezujoče, povabljeni k samoizpraševanju in iskanju lastne vloge v času in prostoru. Zapiše v obrazložitvi nagrade Borut Gombač.

Veronikin večer poezije in glasbe z razglasitvijo prejemnika Veronikine nagrade ter podelitvijo zlatnika poezije in male Veronike bo 27. avgusta na Celjskem gradu. Podelitev pripravlja Bilbi & Band, slavnostni govornik bo Dušan Šarotar.

Lepo vabljeni.