Veronikin teden poezije: Via poetika (Esad Babačić in Andraž Polič)

V okviru Veronikinega tedna poezije, ki ga letos prvič pripravljamo v sodelovanju s Hišo kulture Celje, bomo organizirali štiri dogodke pred veliki večerom, ki ga imenuje Veronikin večer poezije.

Tretji dogodek bo potekal 23. avgusta ob 18. uri v Kavarni Zvezda Celje. Gostili bomo dva imenitna gosta. Z nami bo pesnik in pisatelj Esad Babačić, ki je doslej izdal petindvajset knjig poezije, proze in esejev v slovenščini, prevodi njegovih knjig tudi v tujih jezikih. Za svojo knjigo esejev Veš, mašina, svoj dolg je bil nagrajen z Rožančevo nagrado, ki je tudi nagrada nacionalnega pomena. Za svojo pesem Donava je na Dunaju prejel mednarodno nagrado Hörbiger, prav tako je bil (za zbirko Prihodi, odhodi) nominiran za Jenkovo nagrado (2013), ki jo podeljuje Društvo slovenskih pisateljev. Leta 2014 pa je prejel književno nagrado velenjica-čaša nesmrtnosti za vrhunski desetletni pesniški opus, ki pomembno zaznamuje umetniško literaturo XXI. stoletja.

Esadu se bo pridružil pesnik in glasbenik Andraž Polič, ki ga ob branju poezije glasbeno spremlja.

Veronikin večer poezije in glasbe z razglasitvijo prejemnika Veronikine nagrade ter podelitvijo zlatnika poezije in male Veronike bo 27. avgusta na Celjskem gradu. Glasba Bilbi & Band, slavnostni govornik bo Dušan Šarotar.

Lepo vabljeni.