Veronikin teden poezije: Ko sem potrkal

V okviru Veronikinega tedna poezije, ki ga letos prvič pripravljamo v sodelovanju s Hišo kulture Celje, bomo organizirali štiri dogodke pred veliki večerom, ki ga imenuje Veronikin večer poezije.

Četrti dogodek bo potekal 24. avgusta ob 10. uri v Kavarni Zvezda Celje. Gostili bomo nominirance in zmagovalce Male Veronike. Med njimi tudi letošnjega zmagovalca, Timoteja Kristijana Kovača iz Gimnazije Celje - Cnter, ki je napisal pesem Ko sem potrkal. Pridružili se mu bodo Ana Kumperger, Zara Kregar in Lenart Gubenšek.

Strokovna komisija pa je o zmagovalni pesmi Male Veronike 2024 zapisala:
Pesem Ko sem potrkal navduši z zrelim in inovativnim izrazom. Avtor izkazuje posebno spretnost za pretresanje konvencij ljubezenske in erotične poezije. Nežnost in intimnost predstavi v nepričakovani luči, z izrednim občutkom za ritem pa navidez preprosto pesem zgosti v presenetljivo-ranljiv zaključek.

Veronikin večer poezije in glasbe z razglasitvijo prejemnika Veronikine nagrade ter podelitvijo zlatnika poezije in male Veronike bo 27. avgusta na Celjskem gradu. Glasba Bilbi & Band, slavnostni govornik bo Dušan Šarotar.

Lepo vabljeni.