ODPRTJE RAZSTAVE: OD HABSBURŠKIH BRIONOV DO MEDVOJNEGA CELJA: ZGODBA DRUŽINE TURK

Avtorji razstave: redni profesor, dr. Andrej Rahten, ZRC SAZU, doc. dr. Daša Ličen, ZRC SAZU, dr. Alenka Hren Medved, Domoznanski oddelek Osrednje knjižnice Celje
V kulturnem programu odprtja bo nastopil Mešani pevski zbor Encijan Slovenskega kulturnega društva Istra - Pula. Domoznanski oddelek Osrednje knjižnice Celje je v sodelovanju z Znanstvenoraziskovalnim centrom Slovenske akademije znanosti in umetnosti (ZRC SAZU) na podlagi gradiva iz družinske zapuščine Turkovih pripravil razstavo o Brionih, nadvojvodi Francu Ferdinandu in družini Turk, ki je hkrati na ogled v Pulju in Celju.

Na ploščadi pred Osrednjo knjižnico Celje, v primeru dežja v avli.