Članarina za aktivne člane Osrednje knjižnice Celje znaša 10,00 EUR, za nečlane 15,00 EUR. Član knjižnice lahko postanete sočasno z vpisom na univerzo in izkoristite popust. Članarina se poravna v knjižnici ob vpisu. Zakonski pari s skupnim prebivališčem imajo 1+1 gratis članarino. Program se bo izvajal, če se bo nanj prijavilo najmanj osem (8) udeležencev, v primeru manjšega števila prijavljenih pa po dogovoru. Za udeležbo na večini izobraževalnih programov (IP) je potrebno plačilo mentorske ure. Višina prispevka je odvisna od velikosti skupine, zato je v knjižici zapisana predvidena cena za deset (10) udeležencev. Končni znesek bo določen po zaključenem vpisu oziroma oblikovanju posameznih skupin. Predviden začetek posameznega IP je naveden v knjižici. O začetku vsakega IP boste pisno obveščeni. Plačilo članarine za tekoče študijsko leto zagotavlja pravico do obiskovanja izobraževalnih programov v sklopu unvierzee in do obveščanja o ostalih aktivnostih.
Potek dela
Ob vpisu na vpisnico navedete izobraževalne programe (IP) na katere se želite v študijskem letu udeležiti.
S podpisom na vpisnici potrjujete:
- da ste seznanjen, da sta prijava in plačilo posameznega IP zavezujoča;
- da se dejavnosti udeležujete po lastni želji, volji in na lastno odgovornost;
- da boste v roku poravnal svoje finančne obveznosti.
Za izvajanje IP mora biti vpisanih vsaj 8 slušateljev. V primeru manjšega števila udeležnecev, vsak član podpiše izjavo. Od števila slušateljev je odvisna cena tudi končna cena posameznega IP-ja. Odpovedi tečaja so izključno pisne ali na email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali po navadni pošti na naslov knjižnice (Muzejski trg 1a, 3000 Celje) s pripisom Univerza za tretje življenjsko obdobje. Tečajnik v primeru odpovedi poravna znesek, ki je nastal do dneva odpovedi. V primeru, da tečajnik ne javi odpovedi, se plača celoten znesek programa. Odpoved je možna izključno iz zdravstvenih razlogov.
Vsaka skupina izbere predstavnika, ki poskrbi za kontakt med člani skupine, mentorjem in vodstvom univerze ter se ob koncu šolskega leta udeleži rednega letnega sestanka predstavnikov.
Zaželeno je, da se študijske skupine s svojo dejavnostjo in nastalimi rezultati dela občasno predstavijo javnosti.
Večina programov obsega 30 - 40 ur letno. Skupine se srečujejo enkrat tedensko po 2 šolski uri, če delo ne narekuje drugače.
Vsak ponedeljek v mesecu organiziramo najrazličnejša predavanja v sklopu krožka Domoznanstvo in kulturna zgodovina, občasno pa se poslužujemo tudi drugih oblik dela, kot so ekskurzije, ogledi razstav doma in v tujini, obiski glasbenih predstav in različne delavnice.