Lahko bi umrl na tem kavču z mano

V romanu se znova srečamo s člani priljubljenega Tria Golaznikus. Kompleksna zgodba se ne ogiba zahtevnejših plati odraščanja, njen avtor pa z veliko mero empatije do mladih in odraslih junake s humorjem vodi čez čeri. Tomaž, Lija in Liam so tik pred koncem osnovne šole. Zdi se, da nikomur v 9. b ni prav jasno, kaj v resnici pomeni to, da odslej ne bodo več vsak dan sedeli za istimi klopmi, v istem razredu. Medtem ko Jaka odkriva, kdo sploh je, Julija, zbegana zaradi ločitve staršev, načrtuje pobeg, Tomaž pa se sooča z novimi napadi epilepsije, na šoli veselo vlada trojica nasilnežev. A nič ni črno belo. V kratkem času do konca šolskega leta se marsikaj spremeni. Zmagovalec literarnega natečaja Modra ptica 2024. Iskriv roman, napisan v živem, sočnem jeziku. (povzeto po spletni strani emka.si)