Priročnik za dobro življenje

Priročnik za dobro življenje avtorice Olivere Zulović je mladinski oman, ki nagovarja tako mlade kot odrasle in prinaša ganljivo zgodbo o dveh najstnikih, Ljubu in Ljubici, ki se soočata z globokimi osebnimi in družinskimi izzivi. Njuni družini preživljata obdobje težkih preizkušenj – Ljubo je priča ločitvi staršev, ki ne zmoreta več najti skupnega jezika, Ljubica pa se sooča z izgubo matere, ki je umrla zaradi bolezni. Skozi njuno prijateljstvo, ki temelji na opazovanju sosedov skozi daljnogled, si ustvarita lasten svet, v katerem postaneta junaka svojega življenja. Zgodba nas popelje v njuno otroško perspektivo, kjer preprost daljnogled postane okno v življenja drugih, na videz popolnih družin. Skozi opazovanja odkrijeta, da vsakdo nosi svoje skrivnosti in bolečine. S tem se tudi sama soočata z lastnimi izzivi odraščanja in z neprijetnimi resnicami o svetu odraslih. (povzeto po spl. str. založbe Primus)