Betonski labirint

Betonski labirint je labirint blokov, betonskih igrišč, kleti in drugih skrivališč. Ko se vanj priselita Jan in Tiana, brat in sestra, se takoj spoprijateljita z Ano in Tinetom. Štirje prijatelji uživajo v otroških igrah v Trdnjavi sredi gozda, ki ga težave in stiske iz labirinta ne dosežejo. Dokler ne postanejo tako velike, da jih ločijo. Mladinski roman postavlja v ospredje odraščanje četverice vse do najstništva, ko glavni liki iščejo svoje mesto v svetu. Vsak od njih se ob tem sooča s težavami, izgubami, bolečino, a tudi spoznanjem, da se je za pravo prijateljstvo treba potruditi. Nika Matanović je avtorica mladinskega romana Razred, ki je bil deležen velike pozornosti. Knjigo je napisala pri štirinajstih letih in z njo požela veliko zanimanja med ciljnim bralstvom, strokovnjaki in starši. Avtoričin slog je avtentičen, ima izjemen občutek za pripovedovanje in vanj vtke obilo humorja. Nika Matanović je študentka na Filozofski fakulteti v Mariboru. (povzeto po spl. str. založbe Pivec)