Wonka

Slastna zgodba o sanjah, prijateljstvu in čokoladi temelji na filmu Wonka v režiji Paula Kinga, ki je ustvaril zgodbo in skupaj s Simonom Farnabyjem napisal scenarij zanjo. Zgodbo je v leposlovno delo preoblikovala avtorica knjižnih uspešnic Sibéal Pounder. Vse dobre stvari na svetu se začnejo s sanjami. Vili Wonka je že kot otrok sanjal o tem, da bo izdeloval čokolado in jo delil s svetom. Kot mladenič prispe v svetovno znane Sladkosnedne galerije, odločen, da bo spremenil svet z enim okusnim grižljajem naenkrat. Toda Vili, ki ga preganja trojica ljubosumnih čokaladarjev in postane s prevaro obsojen na dosmrtno garaško delo v pralnici, bo za to, da ob pomoči nekaj prijateljev izpolni svojo usodo, potreboval malo sreče in veliko čarovnije. Če si Vili Wonka, je vse mogoče. Wonka je predhodnik ene izmed najbolj kultnih zgodb za otroke, Čarli in tovarna čokolade, ki jo napisal Roald Dahl. V njej Čarli kupi čokolado, v kateri je vstopnica v skrivnostno tovarno čokolade. Tam ga poleg čokoladne reke, vročega sladoleda, karamelnega rudnika, mavričnih solzic in televizične čokolade čaka prismuknjeni Wonka. (povzeto po spl. str. emka.si)