Volk

Mama pošlje Kemija na počitniški tabor, kjer se znajde v skupini zelo različnih vrstnikov in vzgojiteljev. Sobo si deli z Jörgom, posebnežem, ki dobro riše, veliko ve in je navdušen pohodnik. Ampak ni najbolj priljubljen, še več, doživlja nadlegovanje, ki ga vzgojitelji ne zaznajo ali pa nočejo zaznati. Kemi dogajanje le opazuje, nato pa sklene ukrepati in se postavi za svojega novega prijatelja. Prva knjiga za otroke, ki jo je napisal večkrat nagrajeni nemški pisatelj Saša Stanišić (1978), govori o ustrahovanju med vrstniki ter pripoveduje o tem, kako tanka je meja med drugačnostjo in izključenostjo. Duhovita, topla in mojstrsko napisana zgodba o prijateljstvu in empatiji se bo zagotovo dotaknila tako otrok kot odraslih. (povzeto po spl. str. založbe Mladinska knjiga)