Vpis v študijsko leto 2024/2025 Univerze za tretje življenjsko obdobje

2. septembra začenjamo z vpisi v novo študijsko leto Univerze za tretje življenjsko obdobje. Vabljeni, da že 31. leto zapovrstjo skupaj z nami bogatite svoje tretje življenjsko obdobje.

Vpisnico in programsko brošuro že lahko najdete na strani: https://www.knjiznica-celje.si/univerza-u30 pod zavihkom IZOBRAŽEVALNI PROGRAMI. Prav tako smo pod zavihek URNIK že naložili urnik za novo študijsko leto.

VPIS

Vpis bo potekal med 2. in 27. septembrom, vsak dan od ponedeljka do petka, med 8. in 12. uro.

Prosimo vas, da se dni in ur držite, saj zunaj njih ne bomo mogli zagotavljati vpisa. Predvsem ob sobotah vpis ne bo mogoč.

Če boste do 27. septembra odsotni ali zadržani, seveda še lahko uredimo vpis po individualnem dogovoru ali pa nam vpisnico pošljete po elektronski ali navadni pošti.

ŠTUDIJSKO LETO

To poteka od oktobra do maja. Izobraževalni tečaji se pričnejo v sredini oktobra, datumi pričetka posameznega IP-ja so zabeleženi v programski brušuri. Urnik lahko pred začetkom vpisov prejmete v pisarni U3O ali TUKAJ, pri tem pa pazite, da si izberete IP-je, ki se med seboj ne prekrivajo.

V mesecu septembru smo za vas pripravili dva dogodka:

1. Odprtje razstave ročnh del članic krožka ROČNA DELA, skupina Čebelice. Ta bo potekala v I. nadstropju knjižnice v sredo, 4. septembra, ob 17. uri. Ob odprtju pripravljamo kratek kulturni program in druženje.

2. Srednjeveški večer v knjižnici: Predstavitev srednjeveških plesov KUD Galiarde in knjige Žovneški postanejo grofje Celjski avtorja Damirja Žeriča iz Pokrajinskega muzeja Celje. Glavna dejavnost Galiarde je plesanje in obujanje starinskih plesov, predvsem plesov iz 15., 16. in 17. stoletja, ki so se plesali na italijanskih, francoskih in angleških dvorih. Večer bo potekal ob 17.30 v Študijski čitalnici.