Enciklopedije in leksikoni
Enciklopedije in leksikoni sodijo v posebno zbirko poučnega gradiva. Namenjeni so uporabi v knjižnici in jih ne izposojamo na dom.
Zbirke pravljic
Zbirke pravljic znanih avtorjev in ljudske pravljice različnih narodov najdeš na policah z oznako PRA (kot pravljice)
Leposlovne in poučne knjige v tujih jezikih
Leposlovje v tujih jezikih (angleščina, nemščina, italjanščina, francoščina …) je postavljeno na policah z oznako Tuji jeziki.
Poučne knjige v tujih jezikih so razvrščene po vsebini in umeščene med knjige v slovenskem jeziku. Tujejezične revije so na policah s periodiko, avdio, video gradivo in CD-romi pa so na policah z neknjižnim gradivom.Učbeniki Učbeniki, delovni zvezki ter zbirke vaj in nalog za različne šolske predmete so razvrščeni po posameznih predmetih. Poglej na police z oznako Učbeniki.
Poučne knjige
Poučne knjige so razvrščene po vsebini, ki jo označuje številčni sistem UDK. Ta razvršča poučne knjige v skupine od 0 do 9.
Poučne knjige za predšolske otroke in šolarje v prvih treh razredih osnovne šole so označene z oznako C-Iz in pripadajočo skupino sistema UDK
Neknjižna ponudba
Poučne vsebine na DVD-jih in CD-romih najdeš na stojalih z neknjižnim gradivom.
Revije
Revije so v knjižnici razvrščene v dve skupini. V prvi skupini so revije za najmlajše in revije, ki so namenjene staršem in dopolnjujejo ponudbo zbirke za starše. Označene so z oznako Starši.
Revije za šolarje najdeš na policah z oznako Per (periodika). Na tvoje branje čakajo revije z zabavnimi in poučnimi vsebinami ter revije v tujih jezikih!