Dnevnik A. F.

V romanu že v naslovu najdemo navezavo na znameniti Dnevnik Ane Frank. Odraščanje Anje Fink je prepredeno z različnimi težavami in skrbmi, s katerimi se srečujejo tudi njeni prijatelji in sošolci. Anica (Ana Marija) Perpar (1946) je leta 1965 končala učiteljišče v Tolminu, kot učiteljica pa se je najprej zaposlila v Logu pod Mangartom. Napisala je pet pesniških zbirk za otroke in štiri za odrasle in že več kot trideset let sodeluje z revijo Ciciban. Pesmi in prozo je objavljala v različnih slovenskih literarnih revijah in sodelovala na mnogih literarnih natečajih. V Delovem podlistku je izhajal njen roman Spomin telesa, bila je nominirana za nagrado svetlobnica za roman Jesen v Piranu. Danes živi v Logatcu. (povzeto po spl. str. založbe Primus)