Dom

Zgodba treh junakov - Vlada, Vuka in Plamena se bliža vrhuncu. Tudi pogum in bojevniške spretnosti jim ne morejo zagotoviti, da se bodo rešili iz krvave vojne vihre. Bo sinovom pomagal veliki poveljnik slovanske vojske Ognjen? Usode stepske princese Širaz, pogumne Valukove sestre Zore, iznajdljive Žive in njene hčerke Miluše so vse prevečkrat odvisne od ostrine meča. Se lahko uresničijo njihove želje, da bi preživele in se znova srečale s svojimi dragimi? Ali je edini pravi zaključek tisti, ki ga na koncu spremne besede zapiše zgodovinar Miha Pohar: »nasvidenje v naslednji vojni!« Dom je peti, zadnji del v zgodovinski sagi Ognjeni trije Igorja Karlovška, junake zbirke pa smo poprej spoznali že v Ognjeno pleme. Napet pustolovski roman se odvija v času naselitve Slovanov na območju današnje Slovenije, pred nastankom Samove plemenske zveze in kneževine Karantanije. Zgodovinska dejstva (roman spremlja tudi spremna beseda zgodovinarja Mihe Poharja) se prepletajo z zgodbo o odraščanju, (prvi) ljubezni, iskanju svojega mesta v svetu in boju za obstanek. (povzeto po spl. str. Založbe Miš)